NĚCO MÁLO O NÁS

Řekla bych, že jsme celkem normální rodina, která má ráda zvířata a přírodu. Čítáme po 2 dospělácích a 2 dětech, 2 psech a pár drobečků.

Jako malá jsme doma měli  vždycky psa + nějaké to malé domácí zvířátko, ať už to byli rybičky, křečci, morčata nebo  andulky.  U babiček to byly kočky a jiné - pes, kůň, kozy, ovce, prostě takové malé "JZD"

První můj pes byl voříšek Ťapka, po ní k nám přišla pudlice, která se nakonec u rodičů dožila krásných 18 let. Já se mezitím vdala do rodinného domku a tam jsem dlouho bez psa nevydržela. S manželem jsme hledali vhodné plemeno, které by nám vyhovovalo. Manžel chtěl německého ovčáka, ale pak jsme narazili na atlas, kde byl chodský pes a tak bylo rozhodnuto. Jen ho sehnat, to byl trošku problém, ale nakonec se zadařilo a my si jeli pro poslední štěňátko, a to pro Gertu Na Strehovej Obrazek- alias Bessy  . Tu jsme si domů přivezli v listopadu 1998 pouze jako domácího mazlíčka. Po roce jsme se rozhodli, že bychom rádi Bessy uchovnili a tak jsem se přihlásili na svod. Bohužel nám bylo řečeno, že pro chybějící zub nebude do chovu puštěna. Trošku nás to mrzelo, ale mazlík a naše sluníčko zůstává nadále. Pak jsme si pořídili další drobná zvířata a mezi tím stihli i 2 děti a když bylo mladší dceři 4 měsíce jeli jsme si pro druhou choďandu, a to Amy Černá luna alias Šagí Obrazek, kterou jsme si v dubnu 2006 přivezli domů. Šagí se nám povedlo uchovnit a tak  jsme si zaregistrovali chovatelskou stanici a zkusíme štěstí v chovu. Naším přáním i snahou je, aby byli u nás odchováni zdraví a pěkní jedinci odpovídající standardu plemene. Snažíme se dělat proto vše, aby se tak stalo, ale může se stát, že příroda je  mocnější.

Podrobnější vyprávění  a informace o Amy Černé luně i o Gertě naStrehovej najdete na jejich osobních stránkách.

Snažíme se vést k přírodě i děti. Jezdíme s nimi často do přírody a i psy bereme vždy s sebou. Starší dcera se začala zajímat o koně, učí se jezdit a doufám, že i ta malá nezůstane pozadu. Zatím to vypadá na malou kynoložku a když si vzpomenu na letošní vánoce 08, kdy největší radost měla z plyšové opičky, kterou si opravdu moc přála a  stejnou radost měla i z nových misek pro psy, tak si přejme ať jí to  vydrží.

Obrazek

Mnoho další fotek i s dětmi můžete najít v albu https://bessysagi.rajce.idnes.cz/

 

A jak název Temný onyx vznikl ? Přemýšleli jsme jaký název stanice dáme. Původně jsme chtěli něco, co  s chody souvisí, co je vystihuje,  ale už spousta názvů byla rozebrána a nic pěkného co se pojí k našemu místu bydliště u nás není, a tak jsme vymýšleli dál. Na první místa jsem si dala spojení mých miláčků, ale pořád to na 6 názvů bylo málo. Nakonec jsem si řekla, že naši psi jsou pro nás drahoušky, a tak jsem zabrousila do drahokamů a polodrahokamů a hledala nějaký ten kámen, který by byl tmavý. Narazila jsem na obsidián a onyx. Onyx se dokonce  může i vyskytovat v černé barvě s  hnědými pásky a jako přírodní kámen nemůže mít dvojníka. A když jsem si ještě  přečetla, co je těm kamenům přisuzováno, jako bych tam něco z vlastností choďáka viděla, tedy apoň pro mě. A tak byl další název vymyšlený, ale jinak jsem normální. A že vyjde zrovna název, který byl až na třetím místě, v to jsem nevěřila, takže ve finále jsme byla dost překvapená, neboť ani jeden z předešlých ještě neexistoval.

Píše se:Onyx působí proti zármutku a podporuje uzemnění v psychické rovině. Jedná se o velice silný kámen, který podporuje zdravé osobnostní sebevědomí. Dodává sílu. Je to ochranný kámen, brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí. Negativní energii z těla odebírá, ale nepřijímá ji, posiluje nervy a imunitu.

 No a "temný " už přišlo celkem samo.